BRISTOL ART&SPA Sanatorium

Wojciech Tworek

BRISTOL **** ART & SPA Sanatorium jest obiektem trwale związanym z tradycjami leczniczymi. Od niemal stu lat, od początku swego istnienia obiekt identyfikowany jest z działalnością uzdrowiskową, choć historia zmuszała ówczesnych właścicieli do zmiany pierwotnej funkcji. Obecnie przywracamy tożsamość miejsca, łącząc najnowsze trendy w sztuce leczenia z tradycją.

Znajdujemy się w ścisłym centrum Buska-Zdroju, w bezpośrednim sąsiedztwie ogrodu łazienkowskiego, miejscowości  słynącej z wykorzystywania leczniczych wód siarczkowych oraz jodkowo – bromkowych i borowiny. Wody mineralne stosowane do kąpieli i kuracji pitnych działają przeciwzapalnie, przeciwreumatycznie, odtruwająco i regeneracyjnie.

Podczas prac remontowych zabytkowej części zostały uwzględnione wszystkie wytyczne konserwatora zabytków, tak by zachować unikalny charakter obiektu, uzyskując efekt harmonijnego połączenia secesyjnej willi z nowoczesną architekturą, optymalne zestawienie funkcji hotelowej i restauracyjnej z balneologią i rekreacją. Postanowiliśmy zachować nazwę BRISTOL uzupełniając ją o ART, SPA i Sanatorium, dzięki czemu obecna nazwa w pełni oddaje kierunek naszych działań.

Tagi: hotel, SPA
fachowcy.pl