Darmowe porady prawne

Darmowe porady prawne

Autor: tv.fachowcy.pl

Dodano: 2014-01-07


Szczegółowa znajomość przepisów prawa, to arkana dostępne jedynie wąskiej elicie, zwanej potocznie prawnikami.

Zwykły, szary obywatel, stając oko w oko z sytuacją wymagającą takiej wiedzy oraz postępowania zgodnie z jej wytycznymi – musi więc korzystać z porad prawniczych. Ale prawnik kosztuje. A im lepszy, tym bardziej się ceni, gdyż prawo rynku działa w tym sektorze identycznie jak w każdym innym. Kogo zatem stać na prawnika, ten ma problem z głowy. A co ma zrobić ten, kogo nie stać?

Darmowe porady prawne, dostępne dla osób z najuboższych warstw społecznych, istnieją praktycznie przy każdym Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, lecz wielkich korzyści po tego typu poradach nie należy sobie obiecywać. Prawnicy tam funkcjonujący, to najczęściej osoby, które w ten czy inny sposób „odrabiają pańszczyznę”. Bardzo rzadko ktoś zada sobie trud, by zgłębić nasz problem i przeanalizować go pod różnymi kątami.

Zupełnie inna sytuacja panuje w punktach darmowych porad prawnych, prowadzonych przez studentów prawa. Jest to bowiem forma praktyki uczelnianej, dzięki której młodzi prawnicy zdobywają doświadczenie, a nad rzetelnością każdej porady czuwają ich profesorowie. Tego typu placówki porad prawnych funkcjonują już we wszystkich miastach wojewódzkich oraz w wielu miastach powiatowych.

Tagi: prawo
fachowcy.pl