Jak obliczyć OC?

Jak obliczyć OC?

Autor: tv.fachowcy.pl

Dodano: 2013-12-03


Jedną z najczęstszych „zmór” nękających każdego kierowcę jest konieczność opłacania składek ubezpieczeniowych.

Sama konieczność jeszcze jest stosunkowo mało skomplikowanym problemem, bo albo ma się pieniądze, albo nie. Natomiast wybór ubezpieczyciela potrafi już być prawdziwą zmorą. Później sąsiad śmieje nam się w twarz, bo teoretycznie powinien płacić tyle co my, albo i więcej, a zapłacił mniej. Natomiast każdy ubezpieczyciel, do którego się zwrócimy, będzie nas zapewniać, że to właśnie u niego czeka na nas ta jedna, jedyna, najdogodniejsza opcja.

Gdybyśmy umieli samodzielnie policzyć sobie składkę OC, według kryteriów kilku ubezpieczalni, to z pewnością bylibyśmy bogatsi o pewną wiedzę, ale... Czy faktycznie potrzebna nam ta wiedza oraz marnowany dla niej czas?

Obliczyć OC może za nas ktoś inny. Ktoś, kto robi to zawodowo. Czyli za pieniądze, ale to nie my musimy płacić – i to jest w tym chyba najistotniejsze. Tym kimś jest broker ubezpieczeniowy, czyli inaczej mówiąc pośrednik. W jego interesie leży znać jak najwięcej ofert ubezpieczeniowych na rynku, dobrać nam taką, która będzie dla nas najodpowiedniejsza i zawrzeć z nami umowę w imieniu firmy ubezpieczeniowej, zaoszczędzając nam czasu i formalności.

A więc jeszcze raz: każdy broker oblicza nam za darmo składkę OC w dowolnej firmie ubezpieczeniowej. Jeśli się postara i zawrze z nami umowę w imieniu którejś firmy, to otrzymuje za to prowizję. Dlatego na ogół można liczyć na jego rzetelność.

fachowcy.pl