Jak szybko schłodzić napoje w gorące dni?

Jak szybko schłodzić napoje w gorące dni?

Autor: tv.fachowcy.pl

Dodano: 2013-09-30


Odpowiedź jest oczywista: schować do lodówki, ale..

załóżmy, że potrzebujemy tego napoju na „pięć minut temu”. Zamrażalnik? Też trzeba trochę poczekać, a poza tym napój w zamrażalniku nie schładza się równomiernie (nawet podczas picia można wyczuć warstwy cieplejsze i chłodniejsze). Jest jednak pewien sposób. Wystarczy owinąć butelkę papierowym ręcznikiem, zmoczyć ją i dopiero wstawić do zamrażalnika. Po dosłownie kilku minutach napój będzie orzeźwiająco zimny.

A jeśli nie mamy miejsca w zamrażalniku? Wówczas potrzebne będą kostki lodu oraz sól. Oraz jakieś wiaderko z wodą. Do wody wrzucamy kostki lodu i wsypujemy nieco soli. Możemy jej nie żałować, ale całego kilograma wsypywać nie trzeba. Wstawiamy do środka naszą butelkę z napojem do schłodzenia i od czasu do czasu mieszamy. Efekt: schłodzenie następuje dużo szybciej, niż gdybyśmy trzymali butelkę w lodówce. Dlaczego? To już meandry fizyki, w każdym razie grunt, że działa.

A jak schłodzić napój bez lodówki i bez lodu? Tutaj cudów nie ma i szronu na butelce z pewnością nie osiągniemy. Ale zawsze można owinąć butelkę mokrym ręcznikiem i schować gdzieś w cieniu lub włożyć do foliowej torebki i zakopać w ziemi. Kilka cennych stopni na pewno w ten sposób wykradniemy.

Tagi: jedzenie
fachowcy.pl