Jak uszczelnić okno?

Jak uszczelnić okno?

Autor: tv.fachowcy.pl

Dodano: 2014-01-30


Nowoczesne okna najczęściej nie wymagają uszczelnienia, wystarczy tylko dobrze dokręcić okucia. Jednak, gdy mamy w mieszkaniu stare okna, warto się zabezpieczyć przed utratą ciepła.

Najpierw zróbmy prosty test. Należy uchylić oko i wsunąć przy ramie kartkę papieru. Jeżeli po zamknięciu okna kartka wychodzi bez trudu, oznacza to, że okno jest nieszczelne.

 

Okno najprościej i najszybciej uszczelnimy za pomocą zwykłych uszczelek, najlepiej gumowo- silikonowych. Stopniowo zdejmujemy folię ochronną z powleczonej klejem strony uszczelki. Następnie należy powoli przyklejać uszczelkę dookoła ramy okiennej w miejscu łączenia. Zanim kupimy odpowiednią uszczelkę, warto w sklepie sprawdzić palcami jej sprężystość. Pod wpływem nacisku powinna łatwo się rozpłaszczyć i tworzyć bardzo cienką wstęgę.

Uszczelki mają najrozmaitsze profile - najczęściej przypominające literę „E” lub „P”. Do uszczelniania okien unoszonych lub przesuwanych (dotyczy to także drzwi) przeznaczony jest inny profil uszczelek, przypominający w przekroju literę „V”.

Innym sposobem na skuteczne uszczelnienie okien jest zastosowanie silikonu. Co trzeba zrobić? Skrzydła okienne, w miejscach gdzie będą stykały się z silikonem, smarujemy dokładnie olejem. Ramy okienne czyścimy i nakładamy grubą warstwą silikonu. Następnie zamykamy okna i czekamy, aż silikon dobrze  wyschnie. 

Tagi: okna
fachowcy.pl